top of page

MASÁŽE

Před masáží

Před tím, než se vypravíte na masáž, je vhodné dát si teplou koupel nebo sprchu. Tělo se zahřeje a svaly uvolní. Navíc, tělo snáze absorbuje masážní prostředky. Přijďte s dostatečným časovým předstihem, ale nespěchejte. Vaše psychika tak bude klidnější a tělo lépe připravené. Doporučuje se alespoň hodinu před masáží nejíst. Nepijte alkoholické nápoje a neužívejte omamné látky. Na léky nás prosím dopředu upozorněte. Před masáží je vhodné odložit veškeré šperky, prsteny, řetízky a dlouhé vlasy sepnout sponou nebo gumičkou.

Masáž celého těla konzultujte prosím s lékařem při:

  • vysokém, nízkém či kolísavém tlaku

  • cukrovce

  • epilepsii

  • onemocnění srdce

Po masáži

  • Bezprostředně po masáži si dopřejte minimálně tří minutový odpočinek na lůžku.

  • Můžete mít pocit únavy a malátnosti. 

  • Při většině masáží dochází ke stimulaci krevního oběhu a částečně i lymfatického systému. Tedy je vhodné vypít alespoň sklenku vody.

Relaxační masáž

Relaxační masáží dochází k uvolnění svalů a spouští se kaskáda biochemických procesů, jejichž výsledkem je snížení citlivosti na vnímání bolesti, zlepšení nálady a celková duševní regenerace. V průběhu masáže je postupně snižována hladina stresových hormonů - noradrenalinu a kortizolu a naopak se zvyšuje produkce prolaktinu. Díky těmto hormonálním změnám dochází k velmi účinné duševní regeneraci a podstatné redukci stresu.
 

Masážní oleje

 

patří dnes mezi nejoblíbenější a hlavně všestranné masážní prostředky. Používají se jak pro profesionální, tak i pro běžnou masáž. Mezi výhody tohoto prostředku patří dobrý skluz a využití pro dlouhodobé masáže, naopak nevýhodou může být špatná omyvatelnost. Oleje se využívají spíše u kosmetických masáží a jsou vybírány podle typu kůže. Pro umocnění prožitku jsou vhodné éterické oleje, které tak využívají i účinku aromaterapie. Složení masážních olejů je velmi důležité a je potřeba je vybírat podle účelu masáže. Naše rostlinné masážní oleje mají antioxidační a antidepresivní účinky, pokožku ošetřují, regenerují, vyhlazují a pomáhají v péči o aknózní pleť.

Masáž lávovými kameny

Další z typů havajských masáží je metoda Hot Stones pocházející z havajských ostrovů. Zajímavé však je, že počátky vzniku se také někdy připisují Číně, kolébce většiny masážních technik. U tohoto typu masáže se používají kameny zahřáté na 50 – 60 stupňů Celsia, které dokonale prohřejí celé tělo. Lávové kameny jsou speciálním typem kamenů, které dokáží udržet extrémní množství tepla po dlouhou dobu a rovnoměrně je ze sebe vypouštět.

Masáž lávovými kameny ovlivňuje především meridiány – cesty, které probíhají naším tělem a střetávají se v důležitých spojnicích. Při jejich zablokování dochází k velkému úbytku sil, ke zhoršení nálady a omezení chuti naplno žít. Lávové kameny velmi efektivně pomáhají v odblokování problémových míst na energetických cestách. Výsledkem je obnovení tělesných i psychických sil.

Indická masáž hlavy

Masáž, při které se masíruje šíje, ramena, hlava a obličej. Dochází k prokrvení vlasových kořínků, působí protistresově, je to dokonalá relaxace, doplní energii, uvolní se napětí a je vhodná při fyzickém i psychickém rozpoložení. 

Čínská masáž nohou An Mo

je široce praktikováno v moderní čínské medicíně, je účinná v prevenci mnoha lidských onemocnění a zotavení těla jako celku. Z pohledu tradiční čínské medicíny, masážní terapie je jen způsobem, jak pomoci, zbavit se stagnace qi a krve a zvýšit jejich oběh. Obecně lze říci, že masáž nám pomáhá odpočinout, jak po tvrdé fyzické stránce, tak i po intenzivní duševní; zbavit se starostí, stresu a únavy; posílit imunitu; zlepšit oběh čchi a krve, (zabránit vzniku onemocnění a pronikání do našich těl agresivní patogenní qi; zpomalit proces stárnutí a mnohem, mnohem víc…)

Sportovní masáž

U sportovců dochází k daleko větší únavě než u běžné populace především proto, že jejich tréninkový i závodní výkon se velmi často pohybuje na hranici metabolických i psychických možností. Snaha po dosažení maximálních výkonů vyžaduje také důkladnější a důslednější přístup k regeneraci sil. Tréninkovou přípravu nelze zvyšovat do nekonečna. Je dána jednak volným časem, jednak velikostí tělesné zátěže. Proto je nutné uplatňovat dokonalou a účelnou komplexní regeneraci, která zkracuje trvání nejnutnějšího zotavení, aby další realizace tréninkové jednotky vedla ke zvyšování výkonnosti. Komplexní regenerace má vliv na pozitivní ovlivnění zdatnosti, výkonnosti a s tím i dosažení maximálního možného výkonu.

Psychosomatická masáž

je jednou z metod tělesně orientované psychoterapie. S její pomocí dostane člověk náboj radosti. S největší plností cítí radost ze života a učí se maximalizovat svůj vlastní potenciál.Cílem psychosomatické masáže je vytvoření komunikace s částmi těla, které trpí bolestí nebo stálým napětím. Psychosomatická masáž je technika, která nás nutí věnovat zvláštní pozornosttěmto oblastem těla, naslouchat své pocity a emoce. Velkou hodnotu masáže získává v programech péče proti stresu v kombinaci s aromaterapií a masáži horkými kameny. Psychosomatická masáž má výrazný uklidňující a antidepresivní účinek, snižuje zátěž stresových a úzkostných stavů, obnovuje spánek a vyplňuje tělo klienta smyslným komfortem.

Havajská masáž

Havajská masáž, nazývaná také lomi lomi masáž , je skvělým způsobem, jak zacházet se svaly při nějaké ostrovní relaxaci. Havajská masáž, založená na starodávných polynéských technikách, které sahají až do století, sestává z tekoucích masážních úderů používaných k uvolnění napětí a vytvoření pocitu omlazení v těle. Stejně jako je jóga míněna jako fyzická i duševní forma meditace, má havajská masáž zklidnit nejen svaly, ale i ducha. Někdy se používá jako součást holistické léčby deprese a zvládání hněvu a může být také doporučeno k léčbě zdravotních problémů, jako jsou zažívací potíže. 

Antimogrénová masáž hlavy

Masáž, která pomáhá při bolestech hlavy, odstraňuje únavu, stres, odbourává nespavost, přispívá k regeneraci organismu a zmírňuje neurologické potíže. Migréna je složitá nemoc ovlivňující CNS

Tato masáž blahodárně působí na celkovou relaxaci organismu.

Vazivová masáž

Je vhodná pro osoby s morfologickými změnami v povrchových vazivových vrstvách a osoby u kterých se běžné masérské techniky míjejí účinkem.

(osoby s nadváhou, či osob trpící chronickým stresem)

Cílem masáže je uvolnit podkožní vazivo tak aby se snížilo napětí ve svalech a tím došlo ke svalové a psychické relaxaci.

Thajská olejová masáž

Pochází až z dob Budhy a je považována za relaxační masáž. Snoubí se v ní prvky thajské masáže, tradiční čínské medicíny, indické ajurvédy a speciální masážní oleje. Tato masáž navozuje celkovou harmonii a dává tělu i duši odpočinout. Výborna prevence před nemocemi. Zlepšuje krevní oběh, pomáhá regulaci střev, odstraňuje bolesti zad, šíje, kloubu, hlavy, stres, posiluje imunitu, unavenou mysl, dodává energii a je jedním z prostředků jak si dopřát nevšední relaxaci.

relaxacni
sportovni
psycho
lava
havaj
Indická masáž hl.
Antimigrénová
Thajská olej. masáž
činská
bottom of page